هنر ابزاری برای انتقال پیام و معارف مهدوی

به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام عباس ابراهیمی در آیین اختتامیه جشنواره ملی عکس قاب فیروزه‌ای به تبیین تاریخچه و اعمال خاص مسجد مقدس جمکران پرداخت و ادامه داد: امام زمان (علیه السلام) در فرمان بنای مسجد فرمودند، «قل للناس لیرغبوا الی هذا الموضع و یعزروه». در این فرموده، رغبت عموم مردم مد نظر آن حضرت است و گروه خاصی مخاطب این مکان مقدس نیستند و اینجا میعاد تمامی علاقمندان به خوبی‌ها ست.
حجت‌الاسلام عباس ابراهیمی با اشاره به جایگاه این مکان شریف، افزود: مسجد مقدس جمکران و این گنبد فیروزه‌ای که در محدوده آن معارف ناب اهل بیت (علیهم السلام) منتشر می‌شود، همواره میزبان خیل عظیم زائران و علاقمندان بوده است که پس از پیروزی انقلاب اسلامی این مسجد شریف نیز همانند سایر اعتاب بیش از پیش کانون توجه شیفتگان معارف ناب اهل بیت (علیهم السلام) قرار گرفت.
وی با اشاره به حدیث شریف «لو علم الناس محاسن کلامنا لاتبعونا»، ابراز کرد: رسالت ما تبلیغ و آگاهی بخشی نسبت به معارف و سخنان اهل بیت (علیهم السلام) به جهانیان است، کلمات این بزرگواران جذابه و زیبایی‌های ذاتی دارد که بیان و تبلیغ آن مخاطبان را به خود جذب می‌کند و با شنیدن آن انسان تابع و جان‌های تشنه به زلال معارفشان سیراب می‌شود.
معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران با بیان اینکه در عصر ما شیوه انتقال محاسن کلام اهل بیت (علیهم السلام) شناخت و استفاده درست از رسانه برای انتقال پیام است، ابراز کرد: قطعا بهترین راه برای انتقال پیام هنر و ابزار هنری است و توجه دادن مردم به قابلیت‌های ذاتی این مکان مقدس، که به عنایت حجت خداست، و بهره‌مندی از این ظرفیت عظیم در جهت انتقال خوب پیام، قطعا نیازمند ابزار هنری است.
وی با اشاره به استفاده محوری از پژوهش و هنر در برنامه‌ها و خدمات این مکان مقدس افزود: استفاده مطلوب و حداکثری از این دو در کنار هم بدون هیچ محدودیتی جزء خط مشی‌های خادمان مسجد مقدس جمکران در مسیر انتقال معارف ناب قرآن و عترت به ویژه معارف مهدوی است.
ابراهیمی با اشاره به ظرفیت ارزشمند عکس و اتفاقات زیبایی که می‌تواند در قاب تصویر عکاس قرار گیرد خاطر نشان کرد: کار شما عکاسان فقط ثبت فضا و تصویر نیست، بلکه ثبت پیام و انتقال آن است. ثبت اتفاقات ناب در قاب تصویر و ماندگار کردن و انتقال آن به عموم مخاطبان این مکان قدسی.
وی تاکید کرد: یقینا کار ارزشمند و هنر خلاقانه یک عکاس می‌تواند نسبت به ایجاد رغبت عمومی به این مکان مقدس که توصیه امام عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) است بسیار راهگشا باشد. چرا که می‌توان با ثبت تصاویر ضمن به تصویر کشیدن حضور علاقمندان به معارف اهل بیت و اتفاقاتی که در اینجا رقم می‌خورد، زیبایی‌ها را در قاب تصویر ثبت و به مخاطبان منتقل کرد.
معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران در ادامه ضمن تقدیر از مشارکت خوب عکاسان کشور در این جشنواره به استمرار این حضور و تقویت ابعاد معنوی، معرفتی و عبادی به ویژه نیایش در ثبت تصاویر تاکید و خاطرنشان کرد: تلاش ما این است که فضایی را فراهم کنیم تا هنرمندان عکاس بتوانند با حضور در موقعیت‌ها و مناسبت‌های مختلف رسالت و ماموریت حرفه‌ای خود را با ثبت تصاویر گیرا و پر محتوی و انتقال آن به عموم مردم دنیا را به نحو احسن انجام بدهند.
انتهای پیام/

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *