وجود امام جواد(علیه السلام) اثبات کننده الهی بودن علم اهل بیت (علیهم السلام) است

به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام سید محمدصادق میرشفیعی در مراسم دعای ندبه مسجد مقدس جمکران به سخنرانی پرداخت و اظهار داشت: جایگاه امامت تنها از سوی خداوند متعال به ائمه معصوم(علیهم السلام) داده می شود و علمی نیست که فردی بتواند با کسب آن به این مقام برسد.
سخنران مسجد مقدس جمکران ابراز داشت: دین یعنی قرآن کریم و محمد و آل محمد(علیهم السلام) و این دو هم از جدایی ناپذیر هستند؛ امام جواد(علیه السلام) این اصل اسلامی را برای ما شیعیان به اثبات رساند، چرا که در سن ۸ سالگی به امامت رسیدند؛ اگر مقامات امام قرار بود کسب شود، چگونه در ۸ سالگی می توانستند این کمالات را کسب کنند.
وی بیان داشت: امام جواد(علیه السلام) می فرمایند که مَثَل من، مثل سلیمان بن داوود(علیه السلام) است که در سنین کودکی به نبوت رسید؛ گروهی از شیعیان برای این که نسبت به امامت حضرت جواد(علیه السلام) اطمینان پیدا کنند، نزد ایشان آمدند و از مسائل سختی که در آن دوران مطرح بود از ایشان سؤالات متعدد پرسیدند که این امام همام، یک به یک همه را پاسخ داد.
حجت الاسلام میرشفیعی ادامه داد: مأمون زمانی که ام الفضل را می خواست به تزویج امام جواد(علیه السلام) در بیاورد، خاندان آن دختر گفتند که ایشان هنوز خیلی جوان است و علمی ندارد؛ مأمون به خاندان ام الفضل اظهار داشت که اهل بیت(علیهم السلام) علمشان خدایی است.
وی افزود: پس از این که اعلمیت امام محمدتقی(علیه السلام) به اثبات رسید، معتصم عباسی ایشان را به بغداد فراخواند؛ در آن زمان فردی دزدی کرده بود و از حقوقدانان مشهور حاضر پرسیده شد که حکم این دزد چیست و باید دستش را از کجا قطع کنیم؟ هر یک از حضار آیه ای از قرآن کریم را تلاوت کردند و یکی گفت که از آرنج و دیگری معتقد بود که باید از مچ قطع شود.
سخنران مسجد قمدس جمکران در ادامه گفت: هر یک از این افراد آیه ای از قرآن کریم تلاوت می کرد و نظری می داد؛ به امام جواد(علیه السلام) گفتند که فتوای شما درباره این دزد چیست؟ ایشان پاسخ دادند که پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) فرمودند که در موقع نماز و در سجده، مساجد که کف دو دست، پیشانی، و پاها باید بر روی زمین باشد، متعلق به خداوند متعال است؛ به همین دلیل به جای این که مچ دست یا آرنج او را قطع کنید، باید انگشتان او را قطع کنید.
وی تأکید کرد: لذا باید حجت خدا بر روی زمین باشد تا تفاسیر غلط از قرآن کریم انجام نشود؛ امروز هم شاهد هستیم که داعش با خواندن آیاتی از قرآن کریم و تفاسیر غلطی که از این آیات می کنند، به قتل و غارت می پردازند.

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *