پایان عملیات اطفا حریق در اندیکا/اندیکا نیازمند تجهیزات آتش نشانی و بالگرد آب پاش است

 

منوچهر ورناصری فرماندار اندیکا عصر امروز در گفتگو با خبرنگار آسماری با اعلام پایان عملیات اطفا حریق در ارتفاعات اندیکا گفت:آخرین بخش های آتش سوزی مراتع و ارتفاعات اندیکا عصر امروز با اطفا حریق در کوه اودیو پایان یافت.

 

وی افزود:با توجه به صعب العبور بودن منطقه ,عملیات اطفا حریق از ظهر امروز  با استفاده از هلی کوپتر آب پاش ادامه یافت.

 

ورناصری اظهار داشت:در این عملیات نیروهای هلال احمر,سپاه و بسیج اندیکا,منابع طبیعی,محیط زیست ,شهرداری ها,سد مسجدسلیمان و سد شهید عباسپور و مردم محلی منطقه با مدیریت بحران شهرستان همکاری داشتند.

 

وی در خصوص عوامل وقوع این آتش سوزی ها تصریح کرد:علت دقیق آتش سوزی هنوز مشخص نیست و می توان گرمای شدید را یکی از عوامل بروز این آتش سوزی ها دانست اما بررسی دقیق بمنظور شناسایی علت آتش سوزی در حال انجام است.

 

 

رئیس ستاد بحران شهرستان اندیکا خاطر نشان ساخت:در شهرستان اندیکا بدلیل حوزه حغرافیایی گسترده و مناطق صعب العبوری که دارد در زمینه اطفا حریق با مشکلات عدیده ای روبرو هستیم و از لحاظ تجهیزات آتش نشانی بویژه هلی کوپتر آب پاش با کمبود جدی مواجه هستیم.

 

وی ضمن تشکر از همکاری نهادهای شهرستان در پشتیبانی عملیات اطفا حریق عنوان داشت:از مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان و دکتر شریعتی استاندار خوزستان که مستقیم در جریان عملیات اطفا حریق بودند و پشتیبانی لازم  از این عملیات را داشتند تشکر می کنیم.

 

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *