پایان فعالیت موکب ایل بختیاری در مرز چذابه/تقدیر مسئول عتبات عالیات خوزستان از لامردون بختیاری

 

به گزارش آسماری,به منظور خدمت رسانی بهتر به زوار ابا عبدالله الحسین علیه السلام در حین بازگشت از کربلای معلی ،خیمه لامردون ایل بختیاری شهرستان مسجدسلیمان تا دو روز بعد از اربعین برپا بود.

 

حجت الاسلام قندعلی با اعلام این خبر در قالب گزارش کلی از فعالیت موکب لامردون افزود ؛ در سالهای گذشته زوار سیدالشهداء  پس از بازگشت با مشکلات فراوانی مواجه بودند وامسال تصمیم گرفتیم تا دو روز بعد از اربعین خدمت رسانی در موکب ادامه داشته باشد تا به احسن وجه از زوار عزیز سید وسالار شهیدان پذیرایی کنیم.

 

وی افزود؛حجت الاسلام سید محمود موسوی مسئول عتبات عالیات خوزستان شب گذشته با حضور در لامردون بختیاری از فعالیت های بسیار خوب موکب شهرستان مسجدسلیمان و تدبیر انجام شده در لامردون به منظور ادامه خدمات تا بعد از اربعین حسینی تجلیل وتقدیر به عمل آورد وافزود: عتبات عالیات  این طرح را به صورت  درخواست به سایر مواکب نیز ابلاغ خواهیم کرد تا از زائرین عزیز پس از بازگشت نیز پذیرایی به عمل آید.

گفتنی است تا امروز در هر سه وعده با غذای گرم  از زوار پذیرایی بعمل آمده است و مردم ولایتمدار مسجدسلیمان در حمایت از لامردون ایل بختیاری سنگ تمام گذاشتند.

وی افزود ؛صد در صد هزینه های موکب توسط مردم شریف و ولایتمدار شهرستان تهیه گردید و امسال بجز خدمات پشتیبانی توسط شرکت بهره برداری نفت وگاز وپتروشیمی رازی  هیچ هزینه ای از اداره یا نهادی دریافت نکردیم.

وی خاطرنشان کرد؛ توزیع بیش از۲۰۰۰۰هزار پرس غذای گرم، ۱۵۰۰۰هزار آب معدنی،۱۰۰۰۰هزار پرس صبحانه و خدماتی از قبیل توزیع چای ،شربت میوه و خدمات فرهنگی ،مشاوره ای، نظافتی وبهداشتی و اسکان بیش از ۱۰۰۰۰نفر از زوار عزیز ،برپایی مجالس روضه و قرائت ادعیه،نماز جماعت  هر سه وعده ،تبلیغات محیطی و نصب بنر شهدای شاخص با فعالیت شبانه روزی ۵۰نفر از خادمان حسینی و بازدید هزاران نفر از زوار حسینی از موکب بخشی از فعالیت های انجام شده در سفره مهربانانه و پرسخاوت ایل بختیاری در مرز چذابه بود.

 

گفتنی است ظهر امروز با قرائت زیارت عاشورا و طی مراسمی خادمان گمنام سید الشهداء در موکب ایل بختیاری به فعالیت خود پایان دادند .

 

حجت الاسلام قندعلی در پایان از زحمات وحمایت های همیشگی امام جمعه محترم ،مسئول اجرایی موکب(آقایان علی قنبری و مصطفی روزبهی)،حاج کریم مکوندی و سید رسول صالحی مسئولین محترم عتبات عالیات شهرستان ،خادمان گمنام ومخلص نیروهای خدماتی،مسئول نیروهای  جهادی ،خیرین عزیز و گمنامی که درخواست داشتند تا از ذکر نام آنان خودداری کنیم، رئیس محترم  شرکت بهره برداری نفت و گاز ومسئول بسیج شرکت نفت وگاز که تلاش خالصانه داشتند ،همچنین مسئول  پتروشیمی رازی ،شهرداری،کارکنان محترم ادارات تامین اجتماعی ،بیمارستان شفا،ریاست محترم ومعلمان عزیز آموزش وپرورش ، فرماندهی محترم و پاسداران سپاه ناحیه مسجدسلیمان ،کارکنان برق وبانک کشاورزی که نهایت همکاری و حمایت را مبذول داشتند تشکر وتقدیر کرد و از برگزاری نشست خادمان اربعین حسینی در آینده نزدیک خبر داد.

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *