پتروشیمی رازی سالانه ۷۰۰ میلیون تومان بابت گاز مسجدسلیمان به دولت می پردازد/ پتروشیمی رازی براساس قانون باید به شهرداری مسجدسلیمان عوارض پرداخت کند+تصاویر

 

به گزارش آسماری,مهندس مظفر رئیس واحد جذب آب پتروشیمی رازی مسجدسلیمان در نشستی مشترک با اهالی رسانه و اعضای شورای شهر مسجدسلیمان که صبح امروز در محل این واحد پتروشیمی برگزار شد در سخنانی ضمن تسلیت ماه محرم گفت: خبرنگاران همیشه چند قدم از جامعه جلوتر هستند و همین است که دغدغه های مردم را زودتر از خود مردم می بینند و بدون منافع مالی همیشه در معرض تهدید هستند.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: پتروشیمی رازی در زمینه رعایت آلایندگی و دغدغه های زیست محیطی در کشور پیشرو و همکاری بسیار خوبی با محیط زیست دارد.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: شرکت پتروشیمی تا سال ۸۶ به صورت دولتی اداره می شد و از اواخر سال ۸۶ یک کنسرسیوم ترک آن را خریداری و در حال حاضر مالک اعظم آن یک شرکت ترک می باشد.

 

مهندس مظفر گفت: این شرکت سالانه حدود ۷۰۰ میلیون تومان بابت گاز مسجدسلیمان به دولت می پردازد و حدود ۱۰ میلیارد تومان از شرکت گاز و ۲۰ میلیارد تومان از شرکت نفت خریداری می کند.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به اعضای شورای شهر مسجدسلیمان گفت: به اعتقاد بنده شورای شهر باید بیشتر به کارهای فرهنگی بپردازد و در کنار سیستم ساخت و ساز به فرهنگ سازی روی آورد. همچنین امیدوارم شهرداری انتخاب شود که رویکردش توجه به امورات فرهنگی باشد این که شهردار تنها مطیع شورای شهر باشد به اعتقاد من اشتباه است یک شهردار خوب باید همراه شورای شهر باشد.

 

در ادامه این جلسه روح الله جلیلی نایب رئیس شورای شهر مسجدسلیمان اظهار کرد: مردم انتظار دارند مطالبات به حق آن ها توسط اعضای شورای شهر پیگیری شود و یکی از مطالبات آن ها عوارضی ست که براساس قانون باید پتروشیمی  به شهرداری پرداخت کند و جای سوال است که چرا تاکنون پرداخت نشده است.

 

رضا نجفیان دیگر عضو شورای شهر گفت: همه می دانند مسجدسلیمان چه بوده است اما این که آینده مسجدسلیمان چه خواهد بود بر همگان پوشیده است.

 

وی ادامه داد: مسجدسلیمان از دو مقوله لطمات فراوانی دیده است اول سهم خواهی ها و دوم بی تفاوتی ها. سهم خواهی ها از سوی بعضی مسئولین و بی تفاوتی ها از سوی مردم.

وی گفت: بزرگترین لطمه ای که ما خورده این از عدم مطالبه گری امان بوده است. شاید تنها مسئولی که از جایگاه خود از حق مردم دفاع کرده است حجت الاسلام امینی امام جمعه محترم بوده است که اگر طی ۲۰ سال گذشته ده نفر مثل ایشان وجود داشت امروز شرایط شهر ما به گونه ای دیگر بود…

 

 

حمید شعبانی یکی دیگر از اعضای شورای شهر مسجدسلیمان نیز در سخنانی با بیان این که فلسفه به وجود آمدن مسجدسلیمان نفت و گاز بوده است گفت: مسجدسلیمان همیشه مورد بی مهری قرار گرفته است خصوصاً در بحث عوارضات آلایندگی توسط نفت و پتروشیمی که به جد پیگیر این مسئله خواهیم بود…

 

وحید زمان زاده دیگر عضو شورای شهر مسجدسلیمان نیز اظهار کرد: مسجدسلیمان یک شهر بیمار است. مسئولین فقط از ضعف ها حرف می زنند اما راهکاری ارائه نمی دهند.

 

وی ادامه داد: ضعف فرهنگی هم اگر وجود دارد به دلیل ضعف اقتصادی ست که وجود دارد.

 

 وی ادامه داد: مطالبه همه ما اعضای شورای شهر به نمایندگی از ۱۲۰ هزار نفری که به ما رای داده اند پرداخت عوارض توسط پتروشیمی رازی به مسجدسلیمان است واین حق تضییع شده مردم باید به آن ها بازگردانده شود. زمان زاده ادامه داد:آلودگی ها سهم مردم مسجدسلیمان است اما عوارض را شهرهای دیگر دریافت می کنند که به اعتقاد ما این ظلم بزرگی ست و قطعاً این مسئله تا حصول نتیجه پیگیری خواهد شد…

 

حمزه نجف پور از اعضای شورای شهر مسجدسلیمان نیز ضمن صحه گذاشتن بر مطالبات به حق مردم مسجدسلیمان و اعضای شورای شهر به عنوان نمایندگان مردم در ارتباط با تخصیص عوارض آلایندگی به شهرداری مسجدسلیمان از مهندس مظفر خواست هر چه سریع تر شرایط را برای ملاقات اعضای شورای شهر با مدیرعامل شرکت پتروشیمی رازی برقرار نماید…

 

در این جلسه همچنین اهالی رسانه در سخنان جداگانه ای اظهار کردند: با تمام وجود از حق مسجدسلیمان در گرفتن عوارض پتروشیمی دفاع خواهند کرد و در این راه به همراه اعضای شورای شهر پیگیر مطالبات به حق مردم خواهند بود. اهالی رسانه از استاندار خوزستان خواستند سریعاً در ارتباط با پرداخت عوارض آلایندگی به مسجدسلیمان توسط پتروشیمی رازی ورود و مشخص کند طی این سال ها این عوارض به دستور چه کسی و به کجا پرداخت شده است؟

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *