پرسنل سیمان کارون باید اجازه دهند مشکل شان از مسیر عقل و قانون پیگیری شود /افرادی را محوریت جامعه قرار دهیم که اهل ایمان باشند

به گزارش آسماری,حجت السلام امینی امام جمعه مسجدسلیمان در خطبه های نماز جمعه با اشاره به سخنی از رسول اکرم (ص) گفت:رسول خدا فرموده اند کسانی که در اسلام محاسن سفید کرده اند را احترام کنید و به حرفشان توجه کنید اما می بینیم که برخی اجتماعات ما با محوریت افرادی است که سواد و ایمان کافی ندارند و اهل نماز و روزه هم نیستند.

 

وی افزود: برخی ها ریش سفید شدند اما اهل نماز نیستند و در کشورمان و در قوم بختیاری از این افراد داریم که به نام بختیاری خودمان را چپاول کردند و امروز اگر می بینیم فقر و بیکاری در منطقه مان زیاد شده خودمان مقصر هستیم.

 

وی تاکید کرد:مردم و بویژه نسل جوان نباید این مشکلات را پای اسلام و انقلاب بگذارند چرا که این خودمان هستیم که در انتخابات ها رای می دهیم و انتخاب می کنیم.

 

حجت الاسلام امینی با بیان اینکه نماز جمعه نماز روشنگری است ادامه داد:باید افرادی را محوریت جامعه قرار دهیم که اهل ایمان باشند,کم می بینیم که فردی را بخاطر ایمان به خدا یا فرزندان شهیدی که دارد احترام کنند در حالی که اسلام بر این امر تاکید کرد..

 

وی عنوان داشت:ریشه اساسی و عامل مهم عدم پیشرفت لر و بختیاری خیات برخی خان ها در گذشته بوده و اگر مرجع تقلید و محتهد داشتیم وضع ما اینگونه نبود.

 

امام جمعه مسجدسلیمان با اشاره به گذشت یکماه از فعالیت دوره جدید شورای اسلامی شهر عنوان داشت:مردم در یک روز به شما رای دادند و شما را انتخاب کردند اما اکنون یکماه از آغاز دوره شما می گذرد و در بلاتکلیفی هستیم.

 

حجت الاسلام امینی با تاکید بر اینکه نظام اسلامی باید بر مبنای اسلام باشد اظهارداشت:در نظام اسلامی باید مدیریت ها بر مبنای اسلام وملاک های قرآنی باشد اما امروز اقتصاد ما اسلامی نیست.فساد بانکی موجود اساسی است و باید مبانی دینی در ساختار نظام اقتصادی و اجتماعی بیایند.

 

وی ادامه داد:ساختار بانکی و اقتصادی ما غربی شده است و مقام معظم رهبری بارها تاکید کرده اند که اقتصاد را مقاومتی کنید به این معنا که اقتصاد باید بومی شود.

 

 

نماینده ولی فقیه در مسجدسلیمان با مهم برشمردن خانواده  تصریح کرد::اسلام روی نهاد خانواده تاکید زیادی دارد و هسته اصلی و بنیادین تشکیل جامعه خانواده است.

 

وی افزود:اسلام برای زن و شوهر حقوقی قائل شده است بویژه تاکید بر حقوق  بانوان دارد آنهم در ۱۴۰۰ سال قبل و ملت ایران باید بدانند یکی از دهها توطئه ای که در کمین مان است آسیب رسانی به نهاد خانواده است.مسئله عفت و حیا را باید جدی بگیریم بی بند و باری  امروز در جامعه از غرب در جامعه  ما وارد شده که باید همه اقوام و مردم کشور این فرهنگ نادرست را محکوم کنند.

 

حجت الاسلام امینی در رابطه با کشتار مسلمانان در جهان خاطر نشان ساخت:در میانمار مسلمانان بی پناه و بی گناه را می کشند و باید باور کنیم که پروژه کاهش جمعیت مسلمانان یک توطئه جهانی است که آل سعود برای اجرای آن پول می دهند و اسرائیل اسلحه می دهد و با طرح های تفرقه انگیز مانند طرح جداسازی کردستان عراق از هر سو برای کشتار مسلمانان توطئه می کنند و سازمان ملل هم در مقابل این ظلم و کشتارها سکوت کرده است.

 

رئیس شورای فرهنگ عمومی مسجدسلیمان با اشاره به در پیش رو بودن ماه محرم تاکید کرد:ماه محرم بسیار با  عظمت است و ماه الگودهی و الهام بخشی به جامعه است لذا باید مراقب باشیم که در این ماه با عظمت دچار افراط و تفریط نشویم و عزاداری را از شب اول ماه محرم آغاز کنیم و از منبرهای محرم و عزاداری و اشعار به سبک های محلی بختیاری کمال بهره را ببریم.

 

حجت الاسلام امینی در رابطه با اعتراضات اخیر کارگران کارخانه سیمان کارون عنوان داشت:پرسنل سیمان کارون باید اجازه دهند مشکل شان از مسیر عقل و قانون پیگیری شود.صلاح نیست که عده ای جمع شوند در مقابل دفتر نماینده شهرستان و بر علیه مسئولی شعار بدهند یا توهین کنند.حقتان را از مسیر قانونی پیگیری کنید و تلاش کنید همدلی مان را حفظ کنیم.

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *