پروسه ارتقا رتبه شهرداری مسجدسلیمان برای مردم شفاف سازی شود

به گزارش آسماری,هفته گذشته سایت اطلاع رسانی روابط عمومی شهرداری مسجدسلیمان در خبری به نقل از عبداله قاسمی صالح بابری شهردار مسجدسلیمان از ارتقاء رتبه شهرداری مسجدسلیمان از ۸ به ۹ با ابلاغ وزیر کشور خبر داد.

 

پس از اعلام این خبر شاهد نصب چندین بنر تقدیر و تشکر از طرف اقشار مختلف مردم در بیلبوردهای سطح شهر بودیم و البته یک بنر هم از سوی اهالی رسانه نصب شده بود که با پیگیری جمع کثیری از خبرنگاران مسجدسلیمان مشخص شد که آنها درخواست نصب چنین بنری را نداشته اند و پس از پیگیری هایی که صورت گرفت این بنر برداشته شد.

 

اما کمتر از ۴۸ساعت پس از انتشار این خبر تصویری از مصاحبه یکی از اعضای شورای شهر مسجدسلیمان مربوط به سال۱۳۹۳ در فضای مجازی منتشر شد که در آن مصاحبه خبر از پیگیری ارتقا رتبه شهرداری مسجدسلیمان از ۸ به ۹ در آن زمان داده بود.

 

حال این ابهام در اذهان عمومی نقش بسته که آیا پروسه ارتقا رتبه شهرداری مسجدسلیمان یک شبه و فقط طی یکسال گذشته صورت گرفته است یا اینکه این روند از سالها قبل و توسط افراد مختلف پیگیری شده و این ارتقا رتبه امسال  تنها بصورت رسمی به شهرداری مسجدسلیمان ابلاغ شده است؟

 

این سوالی است که مردم از واحد روابط عمومی و اطلاع رسانی شهرداری و سخنگوی شورای اسلامی شهر انتظار دارند پاسخی شفاف  برای آن ارائه نماید و مشخص شود که روند ارتقا رتبه شهرداری مسجدسلیمان از ۸ به ۹ چگونه بوده است.

 

گفتنی است تعیین درجه شهرداری‌های جدیدالتاسیس و ارتقاء درجه شهرداری‌ها،‌ بر مبنای ضوابط مذکور و سه شاخص «درآمد مستمر و خالص شهرداری»، «جمعیت شهر» و «موقعیت شهر از لحاظ تقسیمات کشوری» در یک طیف ۱۲ درجه ای صورت می گیرد.

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *