پیوند ازدواج ۱۰ زوج جوان مسجدسلیمانی در آستان مقدس امام زادگان هفت شهیدان (ع) برگزار شد+تصاویر

 

به گزارش آسماری ,صبح امروزهمزمان با آغاز  ماه ذی الحجه و سالروز پیوند آسمانی حضرت مولی الموحدین علی (ع) و بانوی دو عالم حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا (س) مراسم  عقد و پیوند زناشویی ۱۰ نفر زوج جوان شهرستان مسجدسلیمان در کنار ضریح مطهر آستان مقدس امام زادگان هفت شهیدان (ع) از سوی اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان مسجدسلیمان و مساعدت خیرین نیکوکار و با همکاری خادمین افتخاری اداره اوقاف و امور خیریه. به منظور احیای سنت حسنه ازدواج که همانا سفارش اکید پیامبر مهر و رحمت بوده برگزار گردید

 

رشیدی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان مسجد سلیمان با اعلام این خبر گفت: با توجه به این که سن ازدواج در میان جوانان ما هر روز بیشتر می شود لذا وظیفه همه مسئولین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و خصوصاً نهادهایی که به نوعی با مقوله جوان سر و کار دارند، سنگین تر می شود.

وی ادامه داد: همه ما به نوعی وظیفه داریم زمینه فراهم نمودن ازدواج های ساده را در میان جوانان مان به وجود آوریم و با آسان گرفتن شرایط برای دختران و پسران عزیرمان آن ها را بیشتر به سوی این سنت پسندیده رهنمون سازیم.

 

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان مسجدسلیمان ادامه داد: اداره اوقاف و امور خیریه بر اساس وظیفه ایمانی و انسانی خود و همچنین به منظور اجرای امینانه نیت واقفین خیر اندیش و نیز جلب کمک های خیرین نیکوکار در راستای تهیه جهیزیه و شناسایی زوج های جوان، با مشارکت واقفین و خیرین اقدام به این امر خداپسندانه نموده است.

 

وی گفت: برای هر زوج جوان از سوی اداره اوقاف و امور خیریه و خیرین عزیز و نیکو کار شهرستان، اقلام و جهیزیه ای نسبتاً ساده که شامل یک تخته فرش، یک عدد پتو، یک عدد جارو برقی، یک سرویس غذاخوری کامل در نظر گرفته شده است که همراه با یک جلد کلام الله مجید و یک شاخه نبات و تقدیرنامه به هر یک از زوج ها اهدا می گردد.

 

 وی در پایان  اظهار داشت: از همه خیرین نیکوکار و کسانی که تمکن مالی دارند تقاضامندم با همدلی و هم زبانی و در سالی که به نام اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل نامگذاری شده است در عرصه یاری رساندن به محرومین و کسانی که به نوعی نیازمند هستند ورود نمایند.

 

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *