کشته شدن یک نفر در اثر تیراندازی/ دادستان باغملک: مردم به شایعات دامن نزنند

به گزارش آسماری به نقل از باغملک نیوز؛ شهریورماه سال گذشته  درگیری بزرگی بین دو طایفه در روستای پتک شهرستان باغملک، خسارت های جانی و مالی فراوانی را به اهالی وارد کرد و منجر به  فوت ۱۲ نفر شد.

 

درگیری با دخالت نیروی امنیتی ، انتظامی و استانداری خوزستان تا حدودی به پایان رسید برخی اهالی روستا برای جلوگیری از درگیری های  احتمالی به مناطق دیگر نقل مکان کردند.

 

از دو روز گذشته اخباری مبنی بر آغاز درگیری در روستای پتک در گروه های مجازی دست به دست می چرخد وحکایت از درگیری و آتش زدن برخی خانه ها در این روستا دارد.

 

خبرنگار ما برای پایان دادن به برخی شایعات و سوءاستفاده های صورت گرفته در این فضا و برقراری آرامش با دادستان عمومی و انقلاب شهرستان باغملک تماس گرفت و ماجرا را از زبان وی مطرح کرد.

 

کیانپور جزئیات ماجرا را اینگونه تشریح کرد:  روز گذشته مامورین  برای دستگیری محکومین پرونده و اجرای حکم به روستای پتک رفتند که همزمان سه سلاح شامل دو برنا و یک کلاشینکف کشف و ضبط شد در این بین اهالی طایفه محمدموسایی حین انتقال محکومین به منازل  خالی از سکنه طایفه محمدی حمله می کنند و به آتش می کشند همچنین از سمت دیگر وقتی طایفه محمدی باخبر می شوند  تیرانداز و خانم های خود را آوردند که به خانه ها برگردند و جست و گریخته  تیراندازی هایی صورت گرفت .

 

وی با بیان اینکه اوضاع منطقه تحت کنترل است عنوان کرد : نسبت به روز گذشته درگیری کمتر شد و حدود ۱۵۰ نیروهای امنیتی وانتظامی و یگان ویژه در منطقه حضور دارند ولی متاسفانه ظهر امروز یک نفر به قتل رسید.

 

کیانپور بیان داشت:  تصمیماتی استانی و شهرستانی برای کسانی که پشت دروازه پتک برای ورود نگه داشته شدند اتخاذ شده وقرار است تعیین تکلیف شوند که یا برگردند یا به جای دیگر منتقل شوند و در حال پیگیری هستیم با مذاکرات محلی اختلافات خاتمه یابد.

 

وی ضمن تکذیب شایعات در فضای مجازی گفت : مردم به شایعات دامن نزنند و کسانی که قصد تشویش اذهان عمومی در فضای مجازی را دارند از طریق اطلاعات معرفی و شناسایی می شوند و با آنها برخورد قضایی صورت می گیرد.

دادستان ضمن دعوت مردم به آرامش عنوان کرد: از مردم می خواهم به ریشه و دستورات دین خود برگردند و همدیگر را محترم بشمارند و حرکتی انجام ندهند که کفار نسبت به برادر خود انجام می دادند. 

وی در پایان تنها راز امنیت مردم را پناه بردن به دستورات الهی دانست و تصریح کرد: مردم آرامش خود را حفظ کنند کسانی که می توانند حتی با یک تلفن روشنگری کنند وارد عمل شوند و اجازه ندهند حادثه ای مانند سال گذشته بوجود بیاید .

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *