کمبود آمبولانس و آمبولانس های مستهلک،واقعیت امروز اورژانس اندیکا

به گزارش آسماری به نقل از اندیکانیوز،رفع کمبودها و نارسایی ها در حوزه بهداشت و درمان،یکی از مهمترین مطالبات مردم شهرستان اندیکا طی یک دهه گذشته بوده است و با توجه به وعده های متعدد مسئولین هنوز این مشکلات مرتفع نشده است.

 

یکی از مهمترین معضلات شهرستان اندیکا در حوزه بهداشت و درمان،کمبود پایگاه های اورژانس و کمبود آمبولانس در شهرستان اندیکاست.

 

کمبود پایگاه های اورژانس در شهرستان اندیکا به حدی است که حتی مرکز شهرستان نیز از داشتن پایگاه های اورژانس بی بهره است.

 

علاوه بر کمبود پایگاه های اورژانس در شهرستان،کمبود آمبولانس در این پایگاه ها نیز مشکل دیگری است.

 

در چهار پایگاه اورژانس موجود در شهرستان،تنها شش آمبولانس وجود دارد و این موضوع نیز باعث شده است که در هنگام تصادفات،امکان خدمات رسانی به مجروحین وجود ندارد.

 

مشکلات به اینجا ختم نمیشود و موضوع وقتی دردناک میشود که از شش آمبولانس موجود در شهرستان،چهار دستگاه مستهلک شده اند و نیروهای اورژانس مجبور به استفاده از آنها با حداقل امکانات هستند.

 

یکی از آمبولانس های شهرستان نیز که مدتهاست بعلت مستهلک بودن در بیرون اورژانس آبژدان به حال خود رها شده است و از سیستم ارائه خدمات بطور کلی معاف شده است.

 

نکته جالب در تجهییز پایگاه های اورژانس شهرستان اندیکا در هفته گذشته  این بود که دانشگاه علوم پزشکی استان به جای ارسال آمبولانس نو،آمبولانس کارکرده را به شهرستان اندیکا اعزام کرد و نشان داد که ارائه خدمات مناسب به شهرستان محروم اندیکا در اولویت دانشگاه علوم پزشکی استان نیست.

 

این بی مهری دانشگاه علوم پزشکی استان به شهرستان اندیکا در حالی اتفاق می افتد که این دانشگاه به نماینده مردم اندیکا در مجلس شورای اسلامی وعده داده بود که تجهییزات مورد نیاز حوزه بهداشت و درمان را تامین کند.

پایگاه خبری اندیکانیوز،امیدوار است که هر چه سریعتر دانشگاه علوم پزشکی با عمل به وعده خود،ضمن افزایش تعداد پایگاه های اورژانس،آمبولانس های نو و کارنکرده لازم را به مجموعه شبکه بهداشت و درمان شهرستان اندیکا اضافه کند.

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *