گذر از جامعه جاهلی به جامعه اسلامی با ظرفیت اربعین حسینی

به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد جمکران، سومین پیش نشست تخصصی دومین همایش بین المللی لقاءالحسین(علیه السلام) با عنوان «اربعین، الهیات اجتماعی و تمدن زایی اسلامی» در تالار امام خمینی(ره) دانشگاه امام صادق(علیه السلام) به همت معاونت پژوهشی دانشکده فرهنگ و ارتباطات این دانشگاه و با همکاری پژوهشکده مهدویت و آینده اندیشی مسجد جمکران، دبیرخانه کنگره بین‌المللی لقاء الحسین، پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی و پژوهشگاه فرهنگ و علوم اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد.
مارکوس گرهولد استاد دانشگاه گیسن آلمان، سخنران این نشست به بررسی شیوه گذر از جامعه جاهلی به جامعه اسلامی با استفاده از ظرفیت اربعین حسینی پرداخت. ایشان راه این گذار را رساندن کلام امام حسین (علیه السلام) از مدینه تا کربلا به گوش جهانیان دانست تا مردم ناآگاه دنیا با اهداف قیام امام حسین آشنا شده و آن را صرف یک جنگ نبینند که در آن تعداد زیادی از دو طرف کشته شدند.
وی با اشاره به حدیث معروفی از امام حسین (علیه السلام) گفت دین فقط عمل کردن به احکام و ساختن مساجد بزرگ و زییا نیست، بلکه دین باید در عرصه رفتار و اخلاق نیز ظهور پیدا کند که متأسفانه امروز این مسئله در میان مسلمانان کمتر به چشم می خورد؛ لذا باید بین احکام و اخلاق ارتباط برقرار شود.
انتهای پیام/

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *