گردهمایی “قرار بی قراری” با حضور فعالان فضای مجازی جبهه انقلاب فرهنگی

به گزارش مركز خبر روابط عمومي مسجد مقدس جمكران؛ گردهمایی و کارگاه های آموزشی فعالان فضای مجازی جبهه انقلاب فرهنگی با عنوان “قرار بی قراری” با حضور اساتید برجسته روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری در مسجد مقدس جمکران برگزار می شود.
با عنایت به دغدغه فرهنگی و تاکیدات مقام معظم رهبری به پرهیز از غفلت از آسیب های فضای مجازی این گردهمایی و کارگاه های آموزشی با هدف حمایت از فعالان مجازی جبهه انقلاب فرهنگی و با مشارکت شبکه اجتماعی افسران در مسجد جمکران برگزار می شود.
حمایت از فعالان مجازی جبهه انقلاب فرهنگی، ایجاد شبکه ای از فعالان مجازی مهدوی، پرورش و جهت دهی فعالان مجازی و ضرورت های تولیدات مهدوی، جذب و حمایت از فعالان مجازی با هدف تولیدات مهدوی، هدف گذاری برای برگزاری کارگاه تولیدات مهدوی در آستانه عید غدیر خم از اهداف برگزاری گردهمایی “قرار بی قراری” در مسجد مقدس جمکران است.
در این گردهمایی و کارگاه دو روزه از حضور اساتید برجسته در حوزه های مهدویت، فضای مجازی و…استفاده خواهد شد.
انتهای پیام/

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

“اخراج”,هدیه هرساله هفته دولت به مردم گلگیر

هفته دولت که می رسد مردم شهرهای مختلف کشور منتظر افتتاح یا کلنگ زنی طرح و پروژه های کوچک و بزرگ در شهرشان هستند که نوعی هدیه از سوی دولت به مردم آن منطقه در راستای کاهش محرومیت, افزایش رفاه,اشتغال زایی وغیره انجام می شود.

 

اما هفته دولت برای مردم شهری کوچک در استان خوزستان معنای دیگری دارد. هفته دولت برای شهروندان شهر گلگیر یادآور حوادث و اتفاقات تلخی است  که مرور آنها به هیچ وجه برای شان خوشایند نیست اما تکرار  هرساله این اتفاق زندگی شان را به مرز نابودی می کشاند.

 

.همزمان با هفته دولت سال ۱۳۹۳ تعداد ۶۵ نفر از کارگران شاغل سیمان کارون که تنها شرکت تولیدی غیرنفتی در منطقه است اخراج شدند. این اتفاق بار دیگر در هفته دولت سال۱۳۹۴ با اخراج ۳۹ کارگر سیمان کارون  تکرار شد و امسال نیز در آستانه هفته دولت  مدیریت کارخانه در جواب کارگرانی که خواستار پرداخت حقوق  معوقه شان بودند اقدام به تعطیلی کارخانه نموده و عده کثیری را از کار بیکار نمودند.

 

پس از این اخراج های متوالی کارگران بی پناه که دیگر چیزی برای از دست دادن ندارند با نوشتن نامه و شکایت و در برخی مواقع تجمع در مقابل فرمانداری مسجدسلیمان خواستار احقاق حق و حقوق قانونی شان شده و بازگشت به کار را از مسئولین طلب می کنند.

 

کارگران اخراجی سیمان کارون طی این سالها بارها اعلام کرده اند که تنها خواسته شان پرداخت اندک حقوق ماهیانه وحق بیمه ای است که مرتبا  برای ماههای متوالی به تعویق می افتند و وقتی هم کوچکترین اعتراضی به این موضوع داشته باشند برگه اخراج را به دستشان داده و از کار بیکار می شوند.

طی این سالها که اخراج و تاخیر در پرداخت حقوق کارگران مکرر تکرار شده متاسفانه شاهد نوعی سهل انگاری و بی توجهی مسئولین مربوطه و عدم برخورد با کارفرما در سیمان کارون هستیم. جای سوال است که  مسئولین مربوطه در حمایت از کارگران بی سرپناه کوتاهی ورزیده و اینگونه کارگران را به رعیت کارفرما تبدیل می کنند و چرا نسبت به موارد مطرح شده از سوی کارگران که حق قانونی خود را از کارفرما مطالبه می کنند بی توجهی می کنند؟آیا پرداخت بموقع حقوق ماهیانه یک کارگر خواسته غیرمعقول یا غیرقانونی است که در صورت مطالبه آن از سوی کارگران باید از کار اخراج شوند؟

 

پی نوشت:یکی از معترضین به عملکرد سیمان کارون می گوید: وقتی مسئولین کارخانه حقوق بعضی کارکنان ادارات مختلف شهرستان را پرداخت می کند معلوم است آن ها هم کوتاه می آیند.

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *