۲۰هکتار از مراتع و درختان آرپناه لالی طعمه حریق شد

 روز گذشته در اتفاق تلخ دیگری بخش زیادی از مناطق جنگلی کوهستان های زاگرس در شهرستان لالی دچار حریق شده که متاسفانه در حدود ۲۰ هکتار از مراتع و درختان جنگلی این نواحی در آتش سوخت .

رئیس منابع طبیعی شهرستان لالی در گفتگو با این پایگاه خبری اظهار داشت : آتش سوزی منطقه جنگلی سوز پبده در منطقه آرپناه از توابع بخش حتی شهرستان لالی از ساعت ۱۳ بعد از ظهر آغاز و تا ۲۳ شب ادامه داشته است که در حال حاضر کنترل شده است .

وی تصریح کرد : این آتش سوزی به نظر عمدی می رسد و در راستای کشف علت آن در حال پیگیری هستیم چرا که بر طبق قوانین ، آتش سوزی عمدی در مراتع و جنگل ها از سه تا ۱۰ سال حبس دارد .

شاپور حاجی پور در ادامه با گلایه از کمبود امکانات ، تجهیزات و نیروی انسانی لازم جهت مهار آتش تاکید کرد : متاسفانه علی رغم وجود مصوبه ستاد بحران مبنی بر همکاری کلیه مامورین و دستگاه های دولتی ، کشوری و لشکری در مواقع بحران در آتش سوزی ، امروز تنها پرسنل اداره منابع طبیعی و جمعی از مردم محل حضور داشته که به علت صعب العبور بودن منطقه ، عدم دارا بودن تجهیزات کافی و نبود نیروی انسانی کافی اطفای حریق با سختی فراوانی صورت گرفت .

وی عنوان کرد : مساحت منطقه خسارت دیده در حدود ۲۰ هکتار از مراتع و درختان بلوط منطقه جنگلی سوز پبده در منطقه توریستی آرپناه بوده است که با تلاش فراوان ، آتش در آن مناطق مهار شد .

گفتنی است جنگل های زیبای زاگرس هر از چند گاهی به علت های نامعلوم و در جغرافیای کوهستانی و صعب العبورخوزستان دچار آتش سوزی می شوند و متاسفانه کمبود امکانات ، تجهیزات ارتباطی و کمبود نیروها در مواقع بحران موجب می شود که این سرمایه های ملی و طبیعی همواره طعمه آتش سوزی ها شوند .

انتظار می رود در مناطقی که این سرمایه های طبیعی وجود دارند تجهیزات و تدابیر لازم در مواقع این چنینی از قبل اندیشیده شده و با پیشگیری و انجام اقدامات سریع و به موقع از وارد شدن خسارات بیشتر به طبیعت زیبای کوهستان های زاگرس پیشگیری به عمل آید .

 

 

 

 

 

 

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *