۶۰ هزار نفر جمعیت و تنها یک سالن ورزشی فعال/چه کسی به وضعیت اسفبار ورزش اندیکا ورود میکند؟

به گزارش آسماری به نقل از اندیکانیوز،مدتهاست که ورزشکاران  و اعضای هیئت های ورزشی در شهرستان اندیکا از عدم رسیدگی به وضعیت شان گلایه دارند و متاسفانه این وضعیت همچنان ادامه دارد.

 

مشکلات مالی،مهمترین مشکل ورزشکاران در شهرستان اندیکاست و این موضوع باعث تعطیلی اکثر هیئت های ورزشی در شهرستان شده است.

 

هیئت ورزشی والیبال اندیکا که سالهاست در رده های مختلف استان بعنوان یکی از قطب های والیبال استان شناخته شده است،بعلت عدم حمایت،به یک هیئت نیمه فعال تبدیل شده است و در جدیدترین مصاحبه،رئیس هیئت والیبال از استعفای خود از این هیئت و تعطیلی کامل ورزش والیبال در شهرستان اندیکا خبر داده بود.

 

هیئت وزنه برداری از دیگر هیئت های فعال شهرستان بود که با حضور صادق شهبازی توانسته بود در مسابقات استانی در جایگاه های برتر قرار گیرد که امروز نیز در وضعیت مناسبی قرار ندارد و سالن تمرین این هیئت هم از ابتدایی ترین خدمات رنج میبرد و بعلت نبود منابع مالی،امکان اعزام تیم به مسابقات مختلف وجود ندارد.

 

هیئت تکواندو از دیگر هیئت های ورزشی است که طی دو سال گذشته بالغ بر ۳۸ مدال در مسابقات استانی و ملی کسب کرده است و در سایه حمایت از تکواندو کاران نوجوان اندیکایی،مطمنا در آینده ای نه چندان دور حرف های زیادی برای گفتن دارند.اما همین هیئت از داشتن یک سالن ورزشی برای این کار بی بهره است و بعلت مشکلات مالی عموما مجبور است با هزینه شخصی خانواده های ورزشکاران،نیروهای خود را  به مسابقات اعزام کنند.

 

هفته دیگر قرار است مسابقات کشوری تکواندو در استان کرمان برگزار شود ولی تا این لحظه بعلت نبود اعتبارات،حضور تکواندوکاران اندیکایی در این مسابقات منتفی شده است.

 

سایر هیئت های ورزشی شهرستان نیز وضع بهتری ندارند و امروز غالبا بصورت غیرفعال هستند.

 

وضعیت اسفبار شهرستان اندیکا در ورزش به کمبودها و تعطیلی هیئت های ورزشی ختم نمیشود و امروز سالن ورزشی آبژدان یعنی یکی از دو سالن ورزش شهرستان،بعلت قطعی برق تعطیل شده است و هم اکنون جمعیت ۶۰ هزار نفری شهرستان اندیکا تنها یک سالن ورزشی فعال دارند.

 

مطمنا ورزشکاران و ورزشدوستان اندیکا،انتظار دارند که مسئولین شهرستان به این مشکلات ورود کنند و برای این معضلات چاره اساسی بیاندیشند.

 

این روزها،مردم شاهد تلاش های نماینده محترم شان در مجلس برای بهبود وضعیت تیم نفت مسجدسلیمان هستند و این سوالات در ذهن آنها شکل میگیرد.آیا نماینده محترم،عدالت منطقه ای را در بخورد با ورزشکاران رعایت خواهد کرد؟آیا وی با همین جدیت به مشکلات ورزش شهرستان اندیکا ورود میکند؟آیا شاهد نامه نگاری نماینده محترم با وزیر نیرو برای کمک به ورزش اندیکا خواهیم بود؟

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *