۸۰ درصد تیراندازی‌ها در خوزستان کشف می‌شود/ نیروی انتظامی مصمم به برخورد با عوامل تیراندازی است

سردار حیدر عباس‌زاده با بیان اینکه شاهد فراوانی وقوع تیراندازی در خوزستان هستیم، اظهار داشت: تیراندازی جزو جرایم خشن است و براساس بررسی‌های انجام شده در ۹ شهرستان خوزستان آمار این تیراندازی بیش از سایر شهرستان‌ها است.

 

وی با بیان اینکه تیراندازی‌ها در خوزستان به دو صورت رخ می‌دهند، گفت: بخش نخست این تیراندازی‌ها در مراسماتی مانند عروسی و عزا رخ می‌دهد و نوع دوم این تیراندازی‌ها به اشخاص از سوی گروه‌ها و افراد است.

 

فرمانده انتظامی خوزستان با بیان اینکه تیراندازی‌ها به عنوان یکی از نگرانی‌های مردم و دغدغه‌های نیروی انتظامی است، بیان کرد: ظرفیت خوبی در نیروی انتظامی برای برخورد با عوامل تیراندازی وجود دارد که خوشبختانه با به کارگیری این ظرفیت شاهد افزایش کشف تیراندازی هستیم.

 

وی افزود: تیراندازی‌ها نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۷ درصد کاهش یافته است و با کشف ۸۰ درصد این تیراندازی‌ها نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل، عاملین تیراندازی بازداشت و سلاح آنها ضبط شد.

 

وی با بیان اینکه مردم بدانند نیروی انتظامی مصمم به برخورد با تیراندازی‌ها است، گفت: مذاکره و رایزنی با بزرگان، اقوام و تشویق و ترغیب آنها به عدم تیراندازی در مراسمات از جمله برنامه‌های نیروی انتظامی است و با کسانی که امنیت جامعه را مختل می‌کنند، برخورد قاطعانه می‌کنیم.

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *